تبلیغات
پشت پلک کتاب - مرد بی وطن

شارژ ایرانسل

فال حافظ

در صورت استفاده از مطالب منبع را قید کنید
 

جمعه 31 اردیبهشت 1395
ن : بهـــــاره .ش نظرات

مرد بی وطن

کلمات کلیدی : کورت ونه گات , مرد بی وطن , رمان ,


مرد بی وطن
کورت ونه گات/زیبا گنجی - پریسا سلیمان زاده
نشر مروارید چاپ سوم 1393

تعداد صفحات: 131
قیمت پشت جلد: 7300مثل بقیه کارهای ونه گات برای من خواندنی بود. اگر به سبک او علاقه مند هستید از خواندن این یکی هم لذت خواهید برد. ونه گات در این کتاب به دیدگاهی که آمریکا می خواهد از خود برای مردم جهان به نمایش بگذارد و تاثیری که این تفکر بر مردم خود آمریکا دارد به طنز اشاره می کند. هر توضیح دیگری درباره این کتاب زیاده گویی خواهد بود چون فکر می کنم تفکر و ذهنیت من بر روی خواننده بعدی هم تاثیر می گذارد.

پشت جلد:
"مرد بی وطن" کتاب مزخرفی ست. نویسنده دیگر چیزی در چنته ندارد که درباره ی دنیا به ما بیاموزد. دوران شکوفایی اش به سر آمده و گوهر خردش در قعر دریایی غر و لند و اراجیف مدفون شده است.
شوخی کردم.
اما باید اعتراف کنم که این ترفند را از خود کورت ونه گوت و متاب اخیرش "مرد بی وطن" سرقت کرده ام. با این که خیلی دلم می خواست این راز را فاش نکنم، اما تقلید از او برای کی مدت طولانی هم کار آسنانی نیست. این اثر کوتاه، که بخش از زندگی نامه طنز آمیز و خشم آلود اوست، شاید آخرین فرصت برای بهره جستن از قلم منحصر به فرد و دیدگاه های این نویسنده ی برجسته ی آمریکایی باید. بصیرت طنز آمیز ونه گوت هنوز هم پشتوانه ی آثار بسیاری از نویسندگان است.


                                                                     رابرت کانتون