تبلیغات
پشت پلک کتاب - دمیان

شارژ ایرانسل

فال حافظ

در صورت استفاده از مطالب منبع را قید کنید
 

دوشنبه 28 دی 1394
ن : بهـــــاره .ش نظرات

دمیان

کلمات کلیدی : دمیان , هرمان هسه , رمان ,دمیان
هرمان هسه/ لیلی بور بور
ناشر: تهران 1363

این کتاب را به صورت صوتی گوش دادم. با همین ترجمه. در حال حاضر فکر می کنم چند ترجمه در بازار موجود باشد از آقایان خسرو رضایی، محمد بقایی و عبدالحسین شریفیان. سایت شهر کتاب را که جستجو کردم از این سه نفر ترجمه موجود بود ولی ترجمه خانم بور بور را پیدا نکردم. یکی دو سایت دیگر خرید آنلاین کتاب را هم جستجو کردم ولی این ترجمه انگار به این راحتی پیدا نمی شود.
 اگر مایل هستید کتاب صوتی را تهیه کنید می توانید سری به لینک زیر بزنبد:

اگر هرمان هسه را بشناسید فهم مفاهیم فلسفی کتاب زیاد سخت نخواهد بود. پدر هرمان هسه یک مبلغ مذهبی بود که در هندوستان یک موسسه تبلیغی عظیم داشت. هسه هم قرار بود که راه پدر را برود ولی در نهایت از مدرسه مذهبی فرار کرد. در دو کتابی که از هرمان هسه خواندم(سیذارتا و دمیان) تاثیر تفکرات مذهبی به شدت در کارهایش دیده می شود. در کتاب سیذارتا تاثیر مذاهب شرقی و بیشتر هندو مشخص است. در کتاب سیذارتا شخصیت داستان از پست ترین اعمال انسانی عبور می کند و بعد با بودا آشنا می شود و عشق باعث کمال او می شود. گرچه در تمام کتاب های او شخصیت ها به دنبال نوعی کمال هستند، هسه بر مذهب خاصی تاکید ندارد بلکه به دنیال راهی است که تمام انسان ها بتوانند با استفاده از آن به کمال برسند. در کتاب سیذارتا این تفکر را در قالب بودا به نمایش می گذارد و در کتاب دمیان با مذهب جدیدی که او و دوستش دمیان به دنبال آن هستند با خلق خدایی به نام آبراکس. 
کتاب سرشار از مفاهیم فلسفی است درباره سیر انسان برای رسیدن به کمال. در این راه خودشناسی یکی از مفاهیمی است که از نظر هسه باید به آن پرداخت تا به کمال رسید. در کل کتاب دمیان از جمله کتاب هایی بود که واقعا انسان را به فکر فرو می برد. فکر می کنم باید یک نسخه چاپی از این کتاب توی کتاب خانه ام داشته باشم چون نیاز است که دوباره بخوانمش.